Jak schudnąć o 10 kg? Ćwiczenia i dieta

aktywność fizyczna dla utraty wagi miesięcznie o 10 kg

Problem utraty wagi jest w ostatnim czasie najbardziej aktualny, zarówno wśród młodych dziewcząt, jak i starszych kobiet. Ale to dziewczyny najczęściej martwią się swoim wyglądem i brakiem zbędnych kilogramów, dlatego codziennie szukają sposobów, aby zrzucić 10 kg za pomocą ćwiczeń i diet. Dlaczego dokładnie 10 kg? Ta waga jest przybliżona, ponieważ dla każdej liczby kilogramów nadwagi, którą musisz się pozbyć, jest czysto indywidualna. Jednak nadal najpopularniejszym zapytaniem w Internecie pozostaje „Jak schudnąć o 10 kg? Ćwiczenia i dieta", więc porozmawiamy o tym później.

W rzeczywistości istnieje wiele sposobów na odchudzanie. Obejmuje to nie tylko diety i ćwiczenia, ale także prawidłowe odżywianie w ogóle oraz różne zabiegi kosmetyczne (okłady, masaże, kąpiele), nie wspominając o herbatach i preparatach ziołowych na odchudzanie. Ale wszyscy wiedzą, że jest to zintegrowane podejście do rozwiązania problemu, jak schudnąć o 10 kg za pomocą ćwiczeń w ciągu miesiąca, które dadzą najbardziej wyraźny efekt.

Specjalne systemy treningu odchudzającego opracowane przez ekspertów fitness pozwalają skutecznie schudnąć 10 kg podczas ćwiczeń w ciągu 2 tygodni lub wcześniej, tylko jeśli ściśle przestrzegasz określonej diety i poziomu aktywności fizycznej. Z ich pomocą będziesz w stanie nie tylko przywrócić normalną wagę, ale także napompować prawie wszystkie grupy mięśniowe.

Dla wszystkich, którzy chcą schudnąć o 10 kg ćwiczeniami w 2 tygodnie lub maksymalnie miesiąc, przedstawiamy specjalny zestaw skutecznych treningów w domu.

Jak schudnąć 10 kg w miesiąc dzięki ćwiczeniom?

Jak już się dowiedzieliśmy, tylko zintegrowane podejście do kwestii odchudzania może dać oczekiwane rezultaty. Dlatego wykonując ćwiczenia odchudzające, nie zapomnij o prawidłowym jedzeniu i piciu do 2-3 litrów wody. Regularna aktywność fizyczna powinna być obowiązkowa. Aby to zrobić, możesz zapisać się na basen, fitness, aerobik, taniec, pilates lub bieganie.

A jeśli chcesz skonsolidować wynik, skorzystaj z poniższego zestawu treningów, aby schudnąć o 10 kg. Rozważ ćwiczenia na najbardziej problematyczne obszary ciała:

  • Pozycja wyjściowa - stanie na rękach (jak w pompkach), podczas gdy plecy są równe i nie obwisają, a brzuch jest wciągnięty. Zegnij jedną nogę w kolanie i skieruj ją w stronę przeciwnego ramienia, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz te same kroki z drugą nogą około 15 razy dla 3 zestawów.
  • Chwyć oparcie krzesła i podnieś nogę pod kątem 90 stopni do ciała, nie zginając kolana. Następnie wykonaj z nim 10 okrężnych ruchów i zmień nogę. Trzymaj plecy prosto przez cały czas.
  • Stań bokiem do krzesła, trzymając się za rękę i wykonaj 20 huśtawek każdą nogą w bok, wykonując 3 serie. Aby zwiększyć obciążenie, nie trzymaj krzesła ręką.
  • Połóż się na podłodze i rytmicznie podnoś pośladki co najmniej 20 razy w 3 zestawach. Następnie przewróć się na bok i wykonaj 30 huśtawek każdą nogą do góry i do przodu, trzymając ją równolegle do podłogi.
  • Rozstaw stopy na szerokość ramion i podnieś ręce do góry, ściskając je w zamku. Wykonuj płynne nachylenie najpierw w jednym kierunku, potem w drugim, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powinnaś poczuć, jak rozciągają się Twoje mięśnie skośne i brzuch, co stopniowo uwolni Cię od obwisłych boków.
  • Ustaw nogi blisko siebie i machaj nogami, najpierw jedną, potem drugą. Jednocześnie zawsze stój prosto, nie przechylając pleców. Jeśli to ćwiczenie jest dla ciebie trudne, możesz trzymać rękę za oparciem krzesła. Wykonaj około 15 zamachów każdą nogą w 3 seriach.

Ale aby ćwiczenia dawały maksymalny wynik przy odchudzaniu, konieczne jest ścisłe przestrzeganie prawidłowej diety, więc dalej porozmawiamy o tym, jak schudnąć o 10 kg za pomocą diet. Nie zapomnij też o ćwiczeniach.

Jak schudnąć o 10 kg lub więcej przy pomocy diet i regularnych ćwiczeń?

jabłko na odchudzanie w miesiąc za 10 kg

Wykonując powyższy zestaw ćwiczeń na odchudzanie, ustal dla siebie indywidualną dietę. Mogą to być specjalnie opracowane diety, a także dieta oparta na zasadach zdrowej diety z pewnymi ograniczeniami.

Nawet jeśli nie jesteś zwolennikiem diet, pamiętaj, że aby skutecznie schudnąć, zdecydowanie musisz zrezygnować z alkoholu, tłustych, słodkich i skrobiowych potraw, z wyłączeniem fast foodów, szybkich węglowodanów i tłuszczów nasyconych. Zastąp żywność szkodliwą dla Twojej sylwetki świeżymi warzywami, owocami i płatkami zbożowymi, a także pij jak najwięcej wody. Zmniejszaj dzienną porcję: w ten sposób możesz zmniejszyć spożycie pokarmu. Dodatkowo już niedługo Twój żołądek zmniejszy się zauważalnie, a uczucie głodu przestanie Cię dokuczać tak często, a Ty będziesz mógł spożywać coraz mniej kalorii.

Jeśli odważysz się podjąć drastyczne środki i chcesz wiedzieć, jak schudnąć o 10 kg lub więcej za pomocą diet, skorzystaj z następujących metod:

  • Ścisła monodieta oparta na beztłuszczowym kefirze i kaszy gryczanej. Przeznaczony jest na 1 tydzień, w razie potrzeby można go przedłużyć lub po pewnym czasie powtórzyć.
  • Dieta na bazie zupy selerowej. Jest to jedna z najłatwiejszych, ponieważ tę zupę można spożywać w dowolnej ilości za każdym razem, gdy poczujemy głód, bez obawy o sylwetkę. Do jej przygotowania potrzebne będą następujące produkty: 1 kg kapusty, 2 marchewki, 0, 5 kg selera, 1-2 cebule, 1-2 papryki i 2 pomidory lub koncentrat pomidorowy.
  • Sztywna dieta oparta na przerywanym poście. Ta dieta pomoże Ci schudnąć 10 kg w zaledwie tydzień, ale może mieć wiele przeciwwskazań, więc dobrze się zastanów, zanim zaryzykujesz swoje zdrowie w imię utraty wagi. Naprzemienne dni, w których pijesz tylko wodę mineralną, z dniami, w których pijesz litr mleka. W jeden dzień tygodnia można zjeść sałatkę warzywną lub owocową, aw weekend jajko na twardo, mięso lub 100 gramów beztłuszczowego twarogu z kefirem.